Na swoim koncie bankowym zgromadziłeś kapitał, z którego nie korzystasz, ponieważ Twoje dochody w zupełności wystarczają Ci na pokrycie bieżących wydatków? Jednocześnie zdajesz sobie sprawę z tego, że przechowywanie oszczędności na koncie nie jest opłacalne, więc postanowiłeś odpowiednio je zainwestować. Stanąłeś przed dylematem – co wybrać: fundusz inwestycyjny czy lokatę?

Powszechnie sądzimy, że oszczędności najlepiej przechowywać na lokatach bankowych, ponieważ tam będą bezpieczne. Niestety, czasy kiedy były one zyskownym źródłem lokowania pieniędzy minęły. Obecnie lokaty są zazwyczaj bardzo nisko oprocentowane (ok. 1-2% w skali roku), czyli przynoszą niewielki zysk.

Może zatem warto wypróbować fundusze inwestycyjne. To produkty dla osób, które chcą efektywnie pomnażać już zgromadzony kapitał w długim okresie. Choć nie dają gwarancji osiągnięcia zysków, przy akceptacji pewnego poziomu ryzyka dają szansę zarobić więcej.

Co dają fundusze inwestycyjne oferowane w ramach Aviva24 czego nie oferuje lokata? Po pierwsze, możliwość inwestowania na międzynarodowych rynkach, w różne sektory i branże gospodarki. W zależności od tego w co inwestuje dany fundusz, ma różny poziom ryzyka. Po drugie, możliwość wycofania środków w dowolnym momencie bez opłat na wyjściu. Dopłacać środki do funduszy można również kiedy się chce. To pozwala dowolnie zwiększać wartość inwestycji zgodnie z bieżącymi potrzebami i możliwościami. Co więcej, można na bieżąco śledzić wartość swojej inwestycji i bezpłatnie zmieniać fundusze.

Powszechnie sądzimy, że oszczędności najlepiej przechowywać na lokatach bankowych, ponieważ tam będą bezpieczne. Niestety, czasy kiedy były one dobrym źródłem lokowania pieniędzy minęły.

Co wybrać: lokatę czy fundusz? Na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Lokata zawsze pozostanie bezpieczną przystanią, ale czy nie warto wybrać się w burzliwy rejs, aby mieć szansę dopłynąć do pięknego lądu?

Sprawdź ofertę