Rozwój technologii powoduje, że wirtualna rzeczywistość upodabnia się do otaczającego nas „analogowego” świata. Z pomocą Internetu nie tylko komunikujemy się z mieszkańcami innych miast i kontynentów, pozostajemy na bieżąco z wydarzeniami na świecie, ale także coraz częściej prowadzimy transakcje finansowe. Przy pomocy bezpiecznego podpisu elektronicznego można podpisywać faktury i składać deklaracje podatkowe, a tokeny i hasła SMS dają możliwość wykonywania przelewów z elektronicznego konta bankowego. W wymiar wirtualny wkraczają również fundusze inwestycyjne.

Zdalna obsługa klienta coraz częściej staje się normą. Wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji pozwala na „zatrudnianie” wirtualnych konsultantów w postaci automatów – chatbotów. Wirtualna obsługa klienta odbywa się również poprzez udostępnianie możliwości wideorozmowy z konsultantami online: przy wykorzystaniu komputera, kamery i mikrofonu można nie tylko otrzymać informacje, ale także wymieniać dokumenty, a z pomocą podpisu elektronicznego finalizować umowy.

Do szeregu możliwości związanych z elektronicznymi finansami dołącza opcja inwestowania w fundusze online. Decyzja o pomnażaniu pieniędzy poprzez lokowanie ich w wybranym funduszu, potwierdzona deklaracją internetową ma taką samą siłę sprawczą, jak podpisanie umowy bezpośrednio w siedzibie firmy czy u jej przedstawiciela.

Aby wirtualnie zainwestować realne pieniądze, wystarczy wybrać fundusz w serwisie Aviva24 i wygospodarować 15 minut na uzupełnienie danych w formularzu rejestracyjnym. Podobnie jak otwarcie, obsługa konta odbywa się także za pomocą Internetu, bez papierowych dokumentów. Plusem internetowej obsługi konta inwestycyjnego jest brak opłat administracyjnych i manipulacyjnych.

Wirtualne inwestycje to naturalna konsekwencja rozwoju technologicznego i coraz wyższego poziomu zabezpieczeń transakcji internetowych. Aktywując konto inwestycyjne zyskuje się swobodę działania i całodobowy dostęp do własnego konta, bez względu na miejsce pobytu. Wirtualny wymiar funduszy inwestycyjnych daje również możliwość łatwego kontaktu poprzez formularz kontaktowy, telefon czy chatbot.

Z pomocą Internetu nie tylko komunikujemy się z mieszkańcami innych miast i kontynentów, pozostajemy na bieżąco z wydarzeniami na świecie, ale także coraz częściej prowadzimy transakcje finansowe.

Czy można mówić o konkretnej grupie docelowej „wirtualnych inwestorów”? Wydaje się, że propozycja Aviva24 ma wymiar uniwersalny i jest skierowana do wszystkich zainteresowanych możliwością zyskownego, a jednocześnie wygodnego inwestowania. Zaletą rozwiązań internetowych jest możliwość podejmowania decyzji w zaciszu własnego domu oraz maksymalne uproszczenie procedur związanych z rejestracją i prowadzeniem konta.